اشتباهات تکراری در سئو
Duplicate Mistakes in SEO
پویا دیزاین » سئو و بهینه سازی » اشتباهات تکراری در سئو
اشتباهات تکراری در سئو

اشتباهات تکراری در سئو

سئو و بهینه سازی یکی از پیچیده ترین موضوعاتی هست که در وب وجود دارد بیشتر مدیران وب سایت ها بعد از اتمام طراحی قالب وردپرس خودشان متخصصان سئو را استخدام میکنند ولی با این حال ممکن هست اشتباهاتی هم وجود داشته باشد که در این مطلب به آنها می پردازیم.

برخی از خطا ها در سئو

همیشه رقابت در نتایج موتور های جستجو گر گرم بوده و هست برای همین قصد داریم تا نکاتی را به شما بگوییم که با آنها میتوانید از رقابت در این مسابقه سخت و بدون پایان موفق باشید.

اشتباه اول : ریسپانسیو نبودن سایت

ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت این امکان را به کاربران میدهد که وب سایت شما را در هر نوع دستگاه که میخواهند باز کنند ، مانند : گوشی موبایل – تبلت – دسکتاپ و…

ابزار های زیادی برای تست واکنش گرا بودن وب سایت وجود دارد که یکی از آنها ابزار خود گوگل میباشد که میتواند مورد اعتماد تر هم باشد ، نام این ابزار Google’s Mobile-Friendly Test هست.

اشتباه دوم : خوانایی کم

دوم و یکی از مهم تر اشتباهات در سئو خوانایی متن های داخل وب سایت میباشد که اگر از فونت مناسب با سایز مناسب استفاده نشود ممکن هست زمانی که کاربر در وب سایت هست پایین اومده و خیلی تو نتایج تاثیر گذار باشد.

چند نکته در ارتباط با خوانایی :

  • از فونت های استاندارد استفاده کند. (مانند : ایران سنس)
  • کوچک ترین سایز برای فونت باید ۱۴ پیکسل باشد.
  • هر پاراگراف بیشتر از ۴ خط نباشد.
  • متن با پس زمینه کنتراست داشته باشد.

اشتباه سوم : استفاده از پاپ آپ های بد

استفاده از پاپ آپ در وب سایت اصلا توصیه نمیشد چه برسد که بد باشد ف منظور از بد گرافیک کم و یا باز شدن چندین پاپ آپ در چند ثانیه باشد که اعصاب کاربر را خرد میکنه و به احتمال ۹۰% وب سایتتان را ترک میکند.

ولی در صورتی که مجبور به استفاده از پاپ آپ دارید توصیه میشود در اندازه کوچک و با کرافیک و رنگبندی خوبی باشد.

اشتباه چهارم : تصاویر با حجم بالا

گوگل نظر خاص و مثبتی درباره وب سایت های دارد که از نظر سرعت لود خوب هستند ، منظور از خوب بودن یعنی زیر ۳ ثانیه لود شود . یکی از فاکتور های لود شدن سریع وب سایت کم بودن حجم تصاویری هست که در وب سایت وجود داره .

بازم ابزار های زیادی برای کاهش حجم تصاویر هست از فتوشاپ گرفته تا tiny PNG که میتوان گفت بهترین ابزار در این زمینه میباشد.

اشتباهات تکراری در سئو

اشتباه پنجم : نماد های اعتماد

یشتر مواقع خیلی از کاربر ها برای اینکه به وب سایت اعتماد کنند سراغ نماد اعتمادی که وب سایت دارد میروند ، این موضوع برای گوگل هم هست گوگل برای وب سایت های که از نماد اعتماد در وب سایت خود استفاده میکنند امتیاز مثبت در نظر میگیرد که میتواند در سئو تاثیر گذار باشد.